Jak skonfigurować Smart TV. Bezprzewodowe połączenie TV z siecią

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 16.03.2023 - data edycji: 16.03.2023

Technologia użytkowa wchodzi obecnie do naszych domów i mieszkań, czego dowodem jest Smart TV, które obecnie jest standardem na rynku telewizorów. Urządzenia wyposażone w tę technologię pozwalają na korzystanie z internetu, korzystanie z serwisów streamingowych czy przeglądanie zdjęć za pośrednictwem naszego telewizora. Nic więc dziwnego, że prawidłowa konfiguracja Smart TV jest kluczowa w przypadku nowych telewizorów. Jak to zrobić? Poniżej znajdziecie kilka przydatnych wskazówek, dzięki którym cały proces przebiegnie szybko i bezproblemowo.

Podłącz telewizor do sieci i zaloguj się na swoje konto

Pierwszym krokiem jest oczywiście połączenie telewizora do sieci, a można to zrobić zarówno za pomocą kabla Ethernet, jak i bezprzewodowo za pomocą Wi-Fi. Większość osób decyduje się na połączenie bezprzewodowe, a w tym celu należy przejść do ustawień telewizora i wybrać sieć, z którą chcemy się połączyć. Wpisujemy hasło naszej domowej sieci i czekamy na połączenie telewizora z siecią. Smart TV do prawidłowego działania wymaga także zalogowania się na konto, a to pozwoli na uzyskanie dostępu do aplikacji i serwisów sieciowych. Zrobić to można za pomocą konta Google (lub też konta producenta telewizora - na przykład Samsung). Wprowadzamy dane naszego konta i logujemy się. Teraz należy zaktualizować oprogramowanie i skonfigurować aplikacje, z których zamierzamy korzystać w przyszłości.

Konfiguracja aplikacji i aktualizacja oprogramowania

Zalogowanie się na konto to dopiero początek konfiguracji. Po wpisaniu się należy sprawdzić, czy telewizor ma zainstalowane najnowsze aktualizacje - ich brak może się bowiem przełożyć na działanie funkcji Smart TV. Sprawdzić można to w sekcji “Aktualizacje”, a jeśli okaże się, że dostępne są pliki do pobrania, należy wybrać tę opcję i zainstalować aktualizacje. Smart TV dla wielu osób kojarzy się przede wszystkim z możliwością korzystania z aplikacji i serwisów streamingowych, a do najpopularniejszych w naszym kraju należą obecnie Netflix, HBO Max, YouTube, Spotify, Disney+, Amazon Prime Video czy Viaplay. Aby skonfigurować podane aplikację, należy pobrać je ze sklepu z takimi programami, zainstalować i zalogować się do nich naszymi danymi lub za pomocą aplikacji mobilnych. Teraz nasz telewizor z funkcją Smart TV jest właściwie gotowy do używania, warto jednak chwilę poświęcić także ustawieniom obrazu i dźwięku. Dostosować je należy do naszych preferencji, a wybrać możemy między innymi jasność, kontrast, nasycenie barw, skalę szarości czy balans. Pamiętajmy także o możliwości zmieniania na bieżąco głośności czy jasności ekranu.

Potrzebujesz nowego wyświetlacza? Sprawdź monitory i telewizory

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone