Jak skonfigurować Chromecast. Połączenie bezprzewodowe urządzenia z siecią

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 16.03.2023 - data edycji: 16.03.2023

Rozwój technologii streamingowych sprawił, że dziś do naszej dyspozycji oddane są najróżniejsze urządzenia, które podłączyć możemy do naszych monitorów czy telewizorów. Jednym z najpopularniejszych jest Google Chromecast, a więc przystawka do telewizora, która pozwala przesyłać strumieniowo obraz i dźwięk z urządzenia mobilnego na komputer czy telewizor. Nowsze wersje Chromecasta posiadają również pamięć wewnętrzną. Dzięki której możliwe jest pobieranie aplikacji bezpośrednio na urządzenie, co pozwala na odtwarzanie ich bezpośrednio z poziomu telewizora. Aby w pełni wykorzystać wszystkie funkcje Chromecasta, należy go oczywiście odpowiednio skonfigurować. Jak to zrobić? Poniżej znaleźć można przydatny poradnik.

Podłącz urządzenie do telewizora i sieci

Pierwszym krokiem jest oczywiście podłączenie urządzenia Chromecast do telewizora. Przystawkę wpinamy do gniazda HDMI, a kabel zasilający do portu USB w telewizorze lub do gniazdka (za pomocą adaptera sieciowego). Teraz należy włączyć telewizor i zgodnie z instrukcją na ekranie zainstalować aplikację Google Home na naszym smartfonie. Teraz należy utworzyć środowisko Chromecasta i ustalić, które urządzenia będą się z nim łączyć. Wybieramy też miejsce, w którym znajduje się przystawka. Wszystkie niezbędne instrukcje i kroki będą wyświetlane na ekranie naszego smartfona. Po wstępnej konfiguracji należy podłączyć Chromecasta do sieci Wi-Fi. To także można zrobić za pomocą urządzenia Google Home. Po wpisaniu hasła naszej domowej sieci urządzenie gotowe jest już do normalnego funkcjonowania. Co należy zrobić dalej?

Skonfiguruj aplikację i dostosuj ustawienia

Po połączeniu urządzenia z internetem możemy zacząć przesyłać materiały z telefonu na telewizor lub zainstalować aplikacje w pamięci wewnętrznej urządzenia (jeśli to jest możliwe). Jakie aplikacje warto zainstalować? Wszystko zależy od tego, z jakich serwisów streamingowych korzystamy na dzisiaj. Najchętniej wybierane w naszym kraju są obecnie Netflix, HBO Max, YouTube, Spotify, Disney+, Amazon Prime Video czy Viaplay, a za ich pośrednictwem oglądać możemy zarówno filmy i seriale, jak i wydarzenia sportowe na żywo czy teledyski. Przy każdej z aplikacji prawdopodobnie niezbędne będzie logowanie naszymi danymi dostępu. Po skonfigurowaniu aplikacji serwisów streamingowych warto zająć się ustawieniami obrazu i dźwięku. Sporo ustawień możemy też dostosować z poziomu menu Chromecasta. Odpowiednio skonfigurowane urządzenie przełoży się na dużą wygodę korzystania z treści internetowych - zwłaszcza w przypadku telewizorów, które nie posiadają funkcji Smart TV.

Szukasz pomocy w renowacji mebli? Sprawdź, co oferuje tapicer

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone