Jak zmienić hasło do konta Ubisoft? Sposoby na szybkie zresetowanie hasła Ubisoft

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 16.03.2023 - data edycji: 16.03.2023

Gry komputerowe to ogromny biznes, w którym funkcjonuje wiele imponujących firm i przedsiębiorstw. Jednym z nich jest francuski Ubisoft, który zajmuje się produkcją i wydawaniem gier wideo. Firma posiada swoją platformę do dystrybucji gier, która obecnie nosi nazwę Ubisoft Connect, a wcześniej znana była jako Uplay. Platforma daje możliwość zakupu, pobierania i uruchomienia gier Ubisoft, a aplikacja pozwala na komunikację z graczami z całego świata. Mogą oni śledzić swoje osiągnięcia czy korzystać z wszelkich funkcji związanych z grami. Ceny gier i wartość kont potrafią sprawić, że takie konta stają się łakomymi kąskami dla nieuczciwych hakerów, którzy starają się przejąć dostęp do naszych kont. Jak się właściwie zabezpieczyć i wzmocnić nasze hasło?

Jak stworzyć silne zabezpieczenia konta Ubisoft?

Przed zmianą hasła czy jego zresetowaniem, warto zastanowić się nad tym, jak właściwie zabezpieczyć konto. Zacząć należy oczywiście od samej teorii stworzenia silnego i bezpiecznego hasła, a pamiętać należy, że taki kod dostępu powinien mieć nie mniej niż osiem znaków. Hasło nie powinno tworzyć logicznego ciągu (nie może być to jeden wyraz, data urodzenia czy adres). Podczas tworzenia hasła należy także używać zarówno małych, jak i wielkich liter - warto również używać znaków specjalnych i cyfr. Po stworzeniu silnego hasła należy również sprawdzić, czy wybrana platforma oferuje dodatkowe opcje zabezpieczenia konta. W przypadku aplikacji Ubisoft Connect będzie to weryfikacja dwuetapowa, podczas której będziemy zmuszeni do potwierdzenia naszej tożsamości. Zaopatrzeni w wiedzę teoretyczną możemy przystąpić do resetowania hasła, a cała procedura zajmie nam maksymalnie kilka minut.

Resetowanie i zmiana hasła Ubisoft Connect

Zmianę hasła Ubisoft Connect najlepiej przeprowadzić z poziomu przeglądarki, gdzie podczas logowania wybrać należy opcję “Zapomniałeś hasło?”. Wówczas wpisujemy adres e-mail, który powiązany jest z naszym kontem Ubisoft, do którego zmienić chcemy hasło. Teraz nastąpi proces weryfikacji Captcha, a po jego pomyślnym ukończeniu na naszą skrzynkę mailową trafi specjalna wiadomość ze specjalnie spreparowanym adresem URL. Po wejściu w link zawarty w wiadomości należy w wyskakującym okienku wpisać nowe hasło i zapisać zmiany. Wówczas obowiązywać będzie nowy kod dostępu. Warto również pamiętać o dodatkowych zabezpieczeniach, które możemy wprowadzić z poziomu naszego konta i aplikacji. Dzięki zastosowaniu takich środków ostrożności nasze konto z pewnością będzie znacznie bezpieczniejsze.

Sprawdź również oferty sklepów obuwniczych w swojej okolicy. 

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone