Najlepsze serwisy do słuchania muzyki i audiobooków. Jaki wybrać?

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 17.03.2023 - data edycji: 17.03.2023

Obecnie chyba każdy posiadacz smartfona korzysta z aplikacji do słuchania muzyki, podcastów czy audiobooków. Najczęściej przybierają one formę serwisów streamingowych, które oferują użytkownikom miesięczne rozliczenia abonamentowe. Dzięki nim w kilka chwil możemy mieć dostęp do niezliczonej ilości utworów z różnych gatunków muzycznych, książek czy ulubionych podcastów i to bez potrzeby pobierania ich na urządzenia. Niemal wszystkie z nich pozwalają też na odtwarzanie mediów online (po wcześniejszym pobraniu ich do pamięci naszego urządzenia) czy korzystanie z planów rodzinnych i grupowych. Ogromna dostępność takich usług sprawia, że niełatwo zdecydować się na jedną. Na co zwrócić uwagę przy wyborze i jakie są proponowane przez nas usługi? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na te pytania.

Serwisy z muzyką i podcastami, jak wybrać najlepszy?

Najwięcej osób korzysta oczywiście z serwisów muzycznych, które pozwalają na odtwarzanie utworów naszych ulubionych artystów. Jednym z najpopularniejszych w Polsce rozwiązań jest Spotify, który oferuje ogromny wybór utworów, podcastów i audiobooków, a użytkownicy korzystać mogą z funkcji online. Spore zainteresowanie wzbudza także Tidal, który skupia się na wysokiej jakości dźwięku, a użytkownicy mogą liczyć na ekskluzywne treści i wydarzenia. Użytkownicy iPhone’ów czy komputerów Apple korzystają chętnie także z Apple Music. Platforma daje dostęp do dziesiątek milionów utworów, a jej ogromnym atutem jest świetna integracja z innymi urządzeniami Apple, co zapewnia wysokiej jakości spersonalizowane rekomendacje czy słuchanie muzyki w jakości lossless. W ostatnim czasie sporym zainteresowaniem cieszy się również YouTube Music, a więc usługa połączona z jednym z największych serwisów w sieci, a która pozwala między innymi na słuchanie muzyki w tle na naszym smartfonie. Jak wybrać usługę najlepszą dla siebie? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na plany abonamentowe i funkcje (reklamy, rekomendacje, subskrypcje), a następnie wybrać te, które najpełniej odpowiadają naszym oczekiwaniom.

Serwisy z audiobookami online i offline, jak wybrać najlepszy?

Sporym zainteresowaniem cieszą się również aplikacje umożliwiające odsłuch audiobooków. W tym przypadku również skorzystać możemy z abonamentowych usług, które pozwalają nam słuchać książek w wersji audio bez limitów. W tym przypadku warto sprawdzić takie usługi jak Audioteka, Storytel czy Empik Go, choć należy dodać, że ciągle pojawiają się nowe i ciekawe usługi z książkami elektronicznymi, a przy wyborze kierować możemy się na przykład bibliotekami dostępnych tam tytułów. Audiobooki możemy też kupić w całości i odsłuchiwać je na przykład na naszym komputerze czy smartfonie. Pamiętajmy, że wybór odpowiedniego serwisu czy usługi uzależniony powinien być także od czasu, jaki spędzamy na audiobookach i dostępności internetu (nie wszystkie usługi pozwalają na pobieranie książek w wersji offline).

Szukasz innych form rozrywki? Wybierz się na bilard lub kręgle.

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone