Jak zmienić hasło na Netfliksie? Sposoby na szybkie zresetowanie hasła Netflix

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 16.03.2023 - data edycji: 16.03.2023

Serwisy streamingowe stały się w ostatnich latach poważną alternatywą dla klasycznej telewizji, a materiały oglądane na życzenie i bez reklam stały się niezwykle popularne także w naszym kraju. Doskonałym przykładem może być tutaj Netflix, który przyciąga użytkowników relatywnie niskimi cenami, szerokim wyborem dostępnych filmów i seriali czy przejrzystymi zasadami rozliczenia. Niestety wszystko ma też swoje ciemne strony, a w przypadku tej platformy są nimi na przykład próby przejęcia naszego konta przez złamanie hasła. Jak zmienić nasz kod dostępu i uczynić go zabezpieczeniem nie do przejścia? Poniżej znajdziecie przydatny poradnik.

Zmiana i resetowanie hasła na Netfliksie. Jak to zrobić?

Zmiana hasła na Netfliksie jest bardzo prosta i wymaga od nas zaledwie kilku minut. W pierwszej kolejności należy wówczas przejść pod internetowy adres netflix.com i zalogować się na nasze konto. Teraz kliknąć należy na konto w prawym górnym rogu ekranu i przejść do sekcji “Konto” - “Ustawienia” - “Zmiana hasła” i to właśnie tę opcję wybieramy. Teraz wystarczy podać obecne hasło i wprowadzić nowe. Po zapisaniu tych zmian obowiązywać będzie nowe hasło. Netflix pozwala także na zresetowanie kodu dostępu do naszego konta. Zrobić to można na przykład w sytuacji, w której nie pamiętamy naszego hasła i nie mamy dostępu do konta. Wówczas należy przejść na stronę netflix.com/loginhelp, gdzie wybieramy opcję resetowania (za pośrednictwem wiadomości e-mail lub wiadomości SMS). W przypadku maila przechodzimy do skrzynki, klikamy w bezpieczne łącze i kierujemy się wskazówkami wyświetlanymi na ekranie. Jeśli zdecydujemy się na reset przez SMS, otrzymany w wiadomości tekstowej kod, który pomoże nam w resecie hasła (dostępne tylko w przypadku, gdy z kontem powiązany jest numer telefonu).

Jak stworzyć silne hasło na Netfliksa?

Właściwe zabezpieczenie konta jest niezbędne i pomaga nam czuć się bezpieczniej w sieci. Nie inaczej jest w przypadku Netfliksa, gdzie warto stworzyć kod dostępu, który zawierał będzie minimum 8 znaków (w tym małych i dużych liter, cyfr i znaków specjalnych). Pamiętać należy również, że tego samego hasła nie można używać w różnych serwisach i na różnych stronach internetowych. Hasło na Netfliksa warto też regularnie zmieniać (przynajmniej raz na kilka miesięcy). Znacząco zwiększy to nasze bezpieczeństwo w sieci i sprawi, że nasz profil Netflix nie padnie ofiarą hakerów.

Twój telewizor uległ awarii? Oddaj urządzenie do serwisu TV

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone