Jak sprawdzić wymagania sprzętowe gry? Czy gra uruchomi się na moim komputerze?

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 16.03.2023 - data edycji: 16.03.2023

W gry komputerowe gra dzisiaj prawie każdy, a najnowsze produkcje cieszą się zainteresowaniem milionów miłośników wirtualnej rozrywki. Możliwość uruchomienia takich produkcji wiąże się jednak z koniecznością spełnienia ich wymagań sprzętowych, które nierzadko rzucają wyzwanie naszym domowym komputerom. Przed zakupem czy wypróbowaniem gry warto więc zwrócić uwagę na to, czy nasz komputer poradzi sobie z jej uruchomieniem. W uprzywilejowanej pozycji są posiadacze konsol, którzy kupując grę przeznaczoną na ich urządzenie, mogą być pewni, że będzie ona działać przynajmniej zadowalająco. Posiadacze komputerów skazani są na sprawdzanie wymagań sprzętowych gier, ale także dzisiaj nie jest to szczególnie trudne.

Skorzystaj ze strony producenta lub sklepu internetowego

Wymagania sprzętowe gier najprościej sprawdzać za pośrednictwem sieci, gdzie najczęściej (i to jeszcze przed premierą samej gry) zamieszczane są one na platformach, gdzie można nabyć elektroniczną wersję gry (doskonałymi przykładami mogą być tutaj aplikacje Steam, Epic Games Store czy EA App). Znajdziemy tam między innymi wymagania minimalne i rekomendowane, które zawierają szczegóły dotyczące procesorów, systemów operacyjnych, pamięci RAM, kart graficznych czy ilości wolnego miejsca, które powinniśmy mieć na dysku. Wymagania sprzętowe najnowszych gier znajdują się także na stronach internetowych ich producentów, a także często podawane są w formie newsów w mediach społecznościowych. Na bardziej leniwych, którym nie po drodze z samodzielnym sprawdzaniem wymagań sprzętowych i na osoby, które nie znają specyfikacji swojego sprzętu, czekają inne rozwiązania, które w kilka chwil pozwalają sprawdzić, czy dana gra uruchomi się na naszym sprzęcie.

Sprawdź wymagania sprzętowe gry za pomocą narzędzia online

W sieci znajdziemy mnóstwo przydatnych narzędzi, które mogą znacząco ułatwić pracę z komputerem czy sprawdzanie jego parametrów. Nie inaczej jest w przypadku gier komputerowych i ich wymagań, w których określeniu pomóc mogą nam strony, które za pomocą prostego narzędzia sprawdzają nasz sprzęt, a następnie zestawiają go z dostępnymi w sieci wymaganiami sprzętowymi gier. Dzięki temu w kilka chwil uzyskamy raport, który podpowie nam, czy nasz komputer spełnia wymagania danej produkcji. Co w przypadku, gdy nasz komputer nie spełnia wymagań sprzętowych danej gry? Wówczas warto sprawdzić, czy w jej przypadku dostępna jest opcja rozgrywki w chmurze (wówczas zadbać należy jedynie o stabilne i szybkie łącze internetowe). Takie usługi oferuje między innymi Xbox Game Pass.

Chcesz sprawdzić się jako model? Weź udział w sesji zdjęciowej

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone