Jak usunąć konto na Twitterze. Dezaktywuj swój profil na popularnym portalu

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 16.03.2023 - data edycji: 16.03.2023

W ostatnich latach ogromnym zainteresowaniem cieszą się w sieci między innymi media społecznościowe, do których zaliczyć należy Twitter. Jest to platforma, która służy do publikowania krótkich wiadomości tekstowych i skupia się na szybkim, krótkim i zwięzłym przekazywaniu informacji. Post można wzbogacić o zdjęcie, film czy link do innego serwisu internetowego. Swoją popularność Twitter zawdzięcza przede wszystkim prostocie i wygodzie korzystania, a na jego łamach swoje posty publikują dziennikarze, celebryci czy sportowcy. Także w Polsce platforma znalazła tysiące odbiorców, którzy codziennie aktywnie z niej korzystają. Część z nich wybiera jednak inne platformy lub chce zakończyć swoją przygodę z portalem. Jak dezaktywować konto na Twitterze i kiedy zostanie ono usunięte?

Kiedy warto rozważyć usunięcie konta w mediach społecznościowych?

W posiadaniu konta w mediach społecznościowych nie ma dziś absolutnie nic dziwnego, a tysiące Polaków korzystają aktywnie z Facebooka, Twittera, Instagrama czy TikToka. Zdarza się jednak, że odczuwają oni potrzebę zrezygnowania z tej formy wirtualnej aktywności, co wiąże się z decyzją o usunięciu konta. Nie inaczej jest w przypadku wielu użytkowników Twittera, którzy chcą odpocząć od natłoku informacji czy też czują, że spod kontroli wymyka im się czas, który spędzają w mediach społecznościowych (to z kolei przekładać się może na zaniedbanie obowiązków czy więzi z najbliższymi). Twitter, jak każda platforma, daje możliwośc usunięcia konta, choć początkowo musimy je dezaktywować. Jak to zrobić? Okazuje się, że jest to banalnie proste, a cała procedura zajmie nam nie więcej niż kilka minut.

Dezaktywacja i usuwanie konta na Twitterze

W pierwszej kolejności należy wspomnieć, że nie można bezpośrednio usunąć naszego konta ze skutkiem natychmiastowym. Twitter oferuje jednak opcje dezaktywacji naszego profilu, którą wybrać można w ustawieniach. W tym celu wybieramy sekcję “Więcej” (znajduje się ona na końcu listy w lewej części naszego ekranu) i przechodzimy do opcji “Ustawienia i pomoc”. Po rozwinięciu się menu wybrać należy sekcję “Ustawienia i prywatność”. Po przejściu do menu znajdziemy na dole opcje “Dezaktywuj swoje konto”. Po wyborze tej opcji i zatwierdzeniu zmian rozpocznie się proces dezaktywacji. Nasza nazwa konta (@nazwa_użytkownika) i profil publiczny nie będą już widoczne na łamach serwisu. Warto dodać, że przez 30 dni mamy możliwość przywrócenia naszego konta, co wiąże się z przerwaniem procesu dezaktywacji. W pozostałych przypadkach po 30 dniach nasz profil zostanie trwale usunięty (nie znikną jednak wzmianki na nasz temat czy informacje nagromadzone w wyszukiwarce), a cały proces zapoczątkować można zarówno za pośrednictwem przeglądarki internetowej, jak i aplikacji mobilnej na iOS i Androida.

A może chcesz zadbać o swoje auto? Sprawdź kosmetyki do aut

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone