Jak zresetować hasło do Epic Games Store? Zmiana hasła Epic Games

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 15.03.2023 - data edycji: 15.03.2023

Wielomilionowa społeczność graczy z całego świata nieustannie się powiększa. Chętnie korzystają oni dzisiaj zarówno z dostępnych platform gamingowych, jak i sklepów z zawartością elektroniczną. Przekłada się to na zainteresowanie serwisami takimi jak Steam, które łączą w sobie społecznościowe elementy z praktycznymi dla graczy funkcjami. Sukces serwisu sprawił, że pojawiają się konkurencyjne platformy dla miłośników wirtualnej rozrywki, a w ostatnich latach sporo zamieszania na rynku zrobił pecetowy Epic Games Store, który często oferuje darmowe gry czy ekskluzywne tytuły dostępne tylko na tej platformie. Szybko zyskujący na popularności serwis pozwala na stworzenie darmowego konta, na co zdecydowały się tysiące graczy. Jak je odpowiednio zabezpieczyć i zmienić nasze dotychczasowe hasło?

Jak stworzyć silne hasło do Epic Games Store?

Dlaczego warto zabezpieczyć nasze konto silnym hasłem? Przede wszystkim ze względu na jego wartość. Dostęp do niektórych posiadanych przez nas gier może być drogi i wyjątkowo ceniony wśród niektórych graczy. Łatwe do odgadnięcia hasło to niestety zaproszenie do przejęcia naszego internetowego konta (zwłaszcza gdy wyciekowi uległo także hasło do naszej skrzynki mailowej). Odpowiedni kod dostępu powinien składać się z kilkunastu znaków, wśród których znajdować się powinny także znaki specjalne czy cyfry. Warto także zadbać o kilkuetapową weryfikację, dzięki której podczas logowania konieczna jest dodatkowa weryfikacja tożsamości. Może to znacząco podnieść bezpieczeństwo naszego konta i utrudnić zadanie hakerom i oszustom. Hasło warto także regularnie zmieniać lub resetować. Jak to zrobić? Oto krótki poradnik.

Resetowanie hasła Epic Games Store

W pierwszej kolejności należy uruchomić program Epic Games lub przejść pod adres https://www.epicgames.com - następnie musimy zalogować się nasz profil. Wybieramy sposób logowania poprzez funkcję “Wybierz sposób logowania się na swoje konto Epic”. Teraz musimy wybrać opcję “Nie pamiętam hasła”, a w polu z adresem mailowym wpisać należy ten, który powiązany jest z naszym kontem Epic. To właśnie pod wskazany adres skierowana zostanie wiadomość mailowa, w której znajdował się będzie link do potwierdzenia prośby o zresetowanie hasła. Po kliknięciu we wspomniane hiperłącze zostaniemy przekierowani na stronę, gdzie należy dwukrotnie podać nowe hasło i zapisać zmiany. Pamiętać należy, że zmianę hasła (bez jego resetowania) przeprowadzić możemy także z poziomu ustawień naszego konta. Wówczas należy przejść do sekcji “informacje o koncie”, a następnie “Hasło i zabezpieczenia”. Tam zostaniemy poproszeni o podanie zarówno dotychczasowego hasła, jak i nowego (dwukrotnie). Po zapisaniu zmian obowiązywał będzie nowy kod dostępu.

Organizujesz przyjęcie weselne? Sprawdź ofertę tortów na zamówienie i zespołów okolicznościowych

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone