Najlepsze telefony do 6000 złotych. Jak wybrać telefon o dużej wartości?

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 15.03.2023 - data edycji: 15.03.2023

Codzienne funkcjonowanie bez telefonu komórkowego wydaje się obecnie niemal niemożliwe. Nic więc dziwnego, że sporym zainteresowaniem cieszą się sklepy z elektroniką i autoryzowane punkty sprzedaży najnowszych smartfonów. Klienci wybierać mogą spośród dziesiątek modeli o najróżniejszych parametrach i cenach. W przypadku najdroższych urządzeń zapłacić trzeba nawet kilka tysięcy złotych, a najwyższy segment cenowy zazwyczaj kończy się na około 6 tysiącach złotych. Taka inwestycja wymaga jednak odpowiedniego przemyślenia i przygotowań. Jak wybrać najlepszy z naszego punktu widzenia smartfon do 6 tysięcy złotych i na co zwrócić szczególną uwagę?

Jak wybrać telefon do 6 tysięcy złotych?

W pierwszej kolejności należy zadać sobie pytanie, do jakich celów będziemy wykorzystywać tak drogie i wydajne urządzenie. Uwagę zwrócić warto także na wygląd i jakość wykonania, a w tym segmencie cenowym możemy liczyć na smartfony najwyższej jakości i wyświetlacze o najlepszej dostępnej rozdzielczości. Użytkownicy smartfonów do 6000 złotych powinni być także usatysfakcjonowani z jakości robionych przez urządzenia zdjęć - w tym wypadku możemy bowiem liczyć na fenomenalne zdjęcia o wysokiej rozdzielczości. Uwagę warto zwrócić także na podzespoły, które zasilają całe urządzenie. Kluczowe w tym przypadku są między innymi procesor czy pamięć RAM, których działanie przekłada się bezpośrednio na wydajność naszego urządzenia. Nie można zapominać także o zasobach pamięci wewnętrznej naszego telefonu, w której zapisywać będziemy nasze dokumenty, zdjęcia, projekty czy aplikacje. W tym segmencie cenowym osiągi telefonów są bardzo podobne i możemy liczyć na absolutnie najwyższą jakość i wydajność. Jakie są proponowane modele do 6 tysięcy złotych w 2023 roku?

Proponowane modele do 6 tysięcy złotych

Przed udaniem się do sklepu warto odwiedzić chociażby serwisy aukcyjne, gdzie bardzo często natknąć można się na używane drogie telefony w świetnym stanie, co pozwoli nam zaoszczędzić nawet 50% ceny. W tym samym celu sprawdzić można ofertę outletów AGD i RTV, gdzie zakupić możemy na przykład egzemplarze, które znajdowały się na wystawach. Ogromna większość z nas skorzysta jednak z ofert sklepów stacjonarnych, sklepów internetowych czy autoryzowanych punktów sprzedaży, w których asortymentach znajdziemy między innymi modele:

  • ASUS ROG Phone 6
  • Huawei Mate 50 Pro
  • Huawei P50 Pocket
  • iPhone 13 Pro 256 GB
  • Motorola RAZR2022
  • OPPO Find X5 Pro
  • Samsung Galaxy S22 Ultra
  • Samsung Galaxy S23+
  • Vivo X80 Pro
  • Xiaomi 12 Pro

Oczywiście wskazane wyżej modele to jedynie propozycje, a każdy z nas powinien samodzielnie sprawdzić, który z telefonów komórkowych najpełniej odpowiada jego oczekiwaniom.

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone