Jak stworzyć webinar? Poradnik dla wykładowców i firm

Internet ciągle się rozwija i daje ogromne możliwości zdobywania wiedzy i uczenia się online. Doskonale widać to na przykładzie coraz liczniejszych prezentacji i warsztatów, w których uczestniczyć możemy właśnie za pośrednictwem sieci. Mowa tu na przykład o webinarach, które pozwalają prowadzącym dotrzeć do docelowej grupy odbiorców w niemal dowolnym miejscu i czasie. Jak stworzyć webinar i przyciągnąć ludzi do udziału w tego rodzaju szkoleniu? Poniżej znajdziecie kilka przydatnych wskazówek, które mogą pomóc w przygotowaniu i prowadzeniu takich warsztatów.

Wybierz platformę i przygotuj webinar

Pierwszym krokiem jest oczywiście zaplanowanie webinaru. Musimy zastanowić się, co chcemy przekazać i kiedy ma się odbyć takie szkolenie. Warto już na początku wybrać platformę, na której chcemy przeprowadzić webinar (popularne są między innymi Zoom, WebEx, GoToWebinar czy Google Meet). Przy wyborze kierować się należy dostępnymi funkcjami czy budżetem, którym operujemy w ramach szkolenia. Kolejnym krokiem jest określenie potrzeb naszej grupy docelowej, co pozwoli nam spersonalizować treści, zbudować prezentację i przygotować odpowiednie materiały. Musimy się też upewnić, że będą one zrozumiałe i dostępne dla wszystkich uczestników takiego szkolenia. Warto przygotować także plan i scenariusz szkolenia.

Zaproś uczestników i przeprowadź szkolenie

Kolejnym logicznym krokiem powinno być zaproszenie uczestników naszego webinaru i umieszczenie informacji o takim szkoleniu w sieci, co może przyciągnąć potencjalnych zainteresowanych. W wyznaczonym terminie należy teraz przeprowadzić webinar. W czasie jego trwania pamiętać należy o zrozumiałym wyrażaniu się, dostosowaniu tempa prezentacji do uczestników czy nawiązywaniu kontaktu z grupą. Pracę ułatwić nam może narzędzie czatu, które znacząco wpłynąć może na naszą komunikację z uczestnikami. Koniec szkolenia to jednak nie koniec naszej pracy z webinarem Warto bowiem podsumować wyniki, a szczególną uwagę zwrócić należy na liczbę uczestników, zaangażowanie i ostateczny poziom satysfakcji z takiego szkolenia. Wszystkie te informacje możemy wykorzystać podczas tworzenia kolejnego webinaru (możemy też poprosić uczestników o wystawienie nam oceny całego przedsięwzięcia).

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone