Jak zmienić zdjęcie profilowe w Gmailu? Stwórz swój profil prywatny lub zawodowy

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 31.03.2023 - data edycji: 31.03.2023

Zmiana zdjęcia profilowego to dla wielu osób nie lada problem. Dziś każdy z nas posiada profil w mediach społecznościowych czy własne konto mailowe. Nie inaczej jest w przypadku użytkowników Gmaila, a więc jednej z najpopularniejszych platform to obsługi poczty elektronicznej. Usługa oferuje również ustawienie swojego własnego awatara czy zdjęcia profilowego, z czego z całą pewnością warto skorzystać. Dlaczego tak ważne jest dbanie o nasz wizerunek w sieci i jak zmienić profilowe w przypadku Gmail? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na te pytania.

Dlaczego warto dbać o nasz wizerunek w sieci?

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest dbanie o nasz wizerunek w sieci. Doskonale widać to na przykładzie mediów społecznościowych, w których codziennie pojawiają się setki najróżniejszych wpisów i postów. Jednym z najważniejszych elementów każdego profilu jest jednak zdjęcie główne, które jako pierwsze rzuca się w oczy. Nie inaczej jest na Facebooku, Instagramie, Twitterze czy LinkedIn. Okazuje się, że podobną drogą poszedł też Gmail, a więc jedna z najpopularniejszych darmowych skrzynek do obsługi poczty internetowej. W tym przypadku także warto zadbać o nasze zdjęcie profilowe, które pomóc nam może na przykład w rozwoju marki osobistej czy prowadzenie zawodowej korespondencji. Dodatkowo dzięki zdjęciu łatwiej zapadniemy w pamięć na przykład klientom czy potencjalnym pracodawcom, a w przypadku kont zawodowych warto zadbać także o formalny charakter takiej fotografii. Przygotowani i zaopatrzeni w odpowiedni plik możemy przystąpić do zmiany naszego profilowego zdjęcia. Jak to zrobić?

Jak zmienić zdjęcie profilowe na Gmail?

Pierwszym krokiem powinno być rzecz jasna zalogowanie się do naszego konta Gmail - podajemy więc nasz adres mailowy, hasło i ewentualnie kod do weryfikacji dwuetapowej. Następnie przejść należy do ustawień naszego konta, a w prawym górnym rogu wybrać należy funkcję “Ustawienia” . Kolejnym krokiem jest wybranie sekcji “Moje informacje”, gdzie znajdziemy też możliwość zmiany naszego zdjęcia profilowego. Wówczas wybrać należy opcję “Zmień zdjęcie” - wówczas zyskamy możliwość przeglądania naszych plików i wybrania nowego zdjęcia profilowego. Warto dostosować ustawienia wyświetlania - wybrać odpowiedni kadr, zmienić skalowanie czy dopasować zdjęcie do okienka. Po wprowadzonych zmianach wszystko należy zapisać. Od teraz cieszyć się możemy nowym zdjęciem profilowym.

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone