Jak zmienić zdjęcie profilowe na Facebooku? Stwórz swój spersonalizowany profil

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 31.03.2023 - data edycji: 31.03.2023

Z mediów społecznościowych korzystają dziś niemal wszyscy, czego doskonałym przykładem jest Facebook. Tylko w naszym kraju korzystają z niego miliony użytkowników, a wielu z nich platformę traktuje jak sposób na wyrażanie siebie i często publikuje tam materiały na swój temat (w tym zdjęcia, wpisy czy linki do innych witryn). Nic więc dziwnego, że spora część użytkowników regularnie zmienia też informacje widoczne dla wszystkich - w tym zdjęcie profilowe. Sama zmiana naszej “profilówki” jest banalnie łatwa, ale nie wszyscy wiedzą, jak się do tego zabrać.

Dlaczego warto zmieniać zdjęcie profilowe na Facebooku?

W pierwszej kolejności warto się zastanowić, dlaczego tak naprawdę warto regularnie zmieniać swoje zdjęcie na Facebooku. Przede wszystkim może być to swego rodzaju odświeżenie wizerunku - pokaże to naszym znajomym zmiany w naszym życiu i udowodni, że jesteśmy na bieżąco z najnowszymi trendami. Zmiana zdjęcia to także świetny sposób na wyrażenie siebie i zwiększenie swojej rozpoznawalności. Zdjęcie profilowe to przecież pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy odwiedzającym nasze konto. Facebook to dzisiaj także narzędzie biznesowe, z którego korzysta sporo przedsiębiorców i może nam ono pomóc w kreowaniu profesjonalnego wizerunku. Wówczas nasze zdjęcie profilowe powinno odzwierciedlać naszą branżę, dziedzinę działalności czy zakres naszych zainteresowań związanych z pracą. Jak jednak zmienić zdjęcie profilowe? Okazuje się, że to banalnie proste.

Jak zmienić zdjęcie profilowe na Facebooku?

Zmiana zdjęcia na Facebooku jest banalnie prosta i nie wymaga od nas specjalnych umiejętności. W pierwszej kolejności należy oczywiście zalogować się na konto, które należy do nas, a kolejnym ruchem powinno być przejście do naszego profilu na Facebooku. Tam klikamy w nasze zdjęcie profilowe (wystarczy skierować na nie kursor i użyć lewego klawisza muyszki). Edytujemy zdjęcie, wybieramy jedno z dostępnych w galerii lub dodajemy zupełnie nowe i dostosujemy jego wyświetlanie. Teraz wystarczy zapisać wprowadzone zmiany i cieszyć się nowym zdjęciem profilowym. Warto wspomnieć, że zdjęcie profilowe możemy zmienić zarówno przez przeglądarkę, jak i za pośrednictwem chociażby naszego smartfona.

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone