Jak zaktualizować Windows i dlaczego warto to robić?

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 21.03.2023 - data edycji: 21.03.2023

Nie da się korzystać w pełni ze wszystkich funkcji komputera bez prawidłowo skonfigurowanego systemu operacyjnego. Nie inaczej jest w przypadku Windowsa, którego należy regularnie aktualizować, a każdy użytkownik popularnych okienek powinien pamiętać o regularnym sprawdzaniu dostępności nowych funkcjonalności. Oczywiście część aktualizacji pobiera się i instaluje automatycznie, ale duża część użytkowników komputerów nie korzysta z tej opcji. Wszystko da się jednak naprawić zaledwie kilkoma kliknięciami. Jak zaktualizować system operacyjny Windows? Poniżej kilka przydatnych rad.

Dlaczego warto regularnie aktualizować Windows?

Na wstępie warto zaznaczyć, jak ważne są regularne aktualizacje naszego systemu operacyjnego. Przede wszystkim zawierają one zazwyczaj poprawki związane z bezpieczeństwem, co przełoży się na komfort naszej pracy i zapobiegnie atakom czy wirusom, które zagrozić mogą naszej prywatności lub naszym danym. Często przeprowadzane aktualizacje to także sposób na zwiększenie wydajności systemu i stabilność jego pracy. Wszystko to natomiast przekłada się na nasz komfort korzystania z urządzenia, a pośrednio na wydajność gier, naszej pracy czy nauki.

Jak zaktualizować system Windows?

Na początek warto się zaopatrzyć w wiedzę, jak sprawdzić dostępność aktualizacji. Najprościej włączyć automatyczne pobieranie tego rodzaju poprawek, a wówczas system sam poinformuje nas o ich dostępności. Można także ręcznie sprawdzić, czy aktualnie zainstalowana wersja jest tą najnowszą. Sprawdzić można to za pośrednictwem ustawień - w tym celu przejść należy odpowiednio do sekcji “Aktualizacje i zabezpieczenia”, a następnie Windows Update. Tam sprawdzimy, czy system jest aktualny. Z tego poziomu możemy również przeprowadzić aktualizację - wystarczy wybrać opcję “Pobierz i zainstaluj”, a cały proces przebiegnie automatycznie. W sporej ilości przypadków zostaniemy poproszeni po jego zakończeniu o ponowne uruchomienie komputera. Pamiętajmy, że regularne aktualizacje to czynność kluczowa, która poprawia bezpieczeństwo naszego komputera i jego wydajność. To między innymi dlatego warto sprawdzać, czy aktualizacje naszego systemu aktualnie są dostępne. Pamiętajmy również o konieczności aktualizowania sterowników podzespołów naszego urządzenia.

Potrzebujesz urządzeń dla swojej firmy? Sprawdź laptopy poleasingowe.

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone