Jak znaleźć pracę na LinkedIn? Na co warto zwrócić uwagę?

Autor: Piotr Ciszewski - data dodania: 27.03.2023 - data edycji: 27.03.2023

Duża część naszej codziennej aktywności przeniosła się do sieci, gdzie obecnie korzystać możemy z najróżniejszych rozwiązań takich jak media społecznościowe, kursy online, serwisy streamingowe czy oferty pracy zamieszczane w sieci. Szczególne zainteresowanie wzbudzają te ostatnie, a wśród portali z ogłoszeniami o wolnych stanowiskach wyróżnia się z pewnością LinkedIn, który jest platformą społecznościową dla profesjonalistów. Można tu nawiązać kontakty biznesowe, zdobyć wskazówki czy właśnie znaleźć nową pracę. Jak zwiększyć swoje szanse na bycie zauważonym przez pracodawców? Poniżej znaleźć możecie praktyczne porady, które znacząco to ułatwią.

Zadbaj o swój profil i sieć kontaktów

W pierwszej kolejności należy oczywiście zadbać o nasze konto i to, jak ono wygląda. Nasz profil powinien być kompleksowo uzupełniony i atrakcyjny dla potencjalnych pracodawców. Najważniejsze jest oczywiście nasze doświadczenie zawodowe, kwalifikacje, umiejętności i wykształcenie - warto jednak dodać także dodatkowe umiejętności, zainteresowania czy aktualnie odbywane przez nas kursy. Dobrym pomysłem może być także dodanie profesjonalnego zdjęcia profilowego oraz zdjęcie w tle - najlepiej, gdy będą one odzwierciedlać nasz status zawodowy i aktualnie piastowane stanowisko. LinkedIn to także doskonałe narzędzie do zawierania nowych znajomości i aktywnego uczestniczenia w życiu tej społeczności. Warto więc dołączyć do grup tematycznych, nawiązywać nowe kontakty czy sprawdzać aktywność użytkowników z naszej okolicy. Wszystko to sprawi, że będziemy mieli większy wachlarz możliwości biznesowych w przyszłości.

Aktywnie szukaj nowych ofert i możliwości

Nowi użytkownicy powinni sprawdzić narzędzia, które oferuje im LinkedIn, a w pierwszej kolejności warto ustawić filtry powiadomień dotyczące nowych ofert pracy, które spełniają nasze wymagania. Przy naszym profilu warto ustawić także opcję “Open to work”, która poinformuje pracodawcę, że jesteśmy obecnie otwarci na propozycje zatrudnienia. Nowi użytkownicy powinni także samodzielnie wyszukiwać stanowiska i lokalizacje, które mogą być dla nich interesujące - ciekawe oferty często pojawiają się również na łamach grup tematycznych. Jak najwygodniej wyszukiwać interesujące oferty? Wiele zależy od słów kluczowych, które wpisywać należy w wyszukiwarkę, a dodatkowo skorzystać możemy z szerokiej listy filtrów, które pozwalają nam na szybką segregację ofert.

Szukasz nowych możliwości? Sprawdź doskonalenie zawodowe

Czytaj również

Poleć naszą stronę

Lubisz naszą stronę i chciałbyś polecić ją Swoim znajomym. Polecaj nas na serwisach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter. Pomóż nam rozwijać wspólny projekt

© Infonumer.pl - All rights reserver. Wszystkie prawa zastrzezone